You are currently viewing Ημερίδα ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης – Τελετή αποφοίτησης

Ημερίδα ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης – Τελετή αποφοίτησης

Στις 30 Ιουνίου 2022, στην «Ταράτσα» του ξενοδοχείου “Lingos” το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας πραγματοποίησε μέσα σε κλίμα χαράς και ικανοποίησης εκδήλωση ενημέρωσης κι ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας για το εκπαιδευτικό έργο της φετινής σχολικής χρονιάς, καθώς και τελετή αποφοίτησης, στην οποία παραβρέθηκαν οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, συγγενείς και φίλοι. Κατά τη διάρκειά της, οι εκπαιδευόμενοι του Α’ και του Β’ Κύκλου της Έδρας και του Παραρτήματος Αμυνταίου μίλησαν με θερμά λόγια για την εμπειρία τους στο ΣΔΕ και παρουσίασαν τα projects που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Στη συνέχεια η χορωδία του σχολείου τραγούδησε παραδοσιακά τραγούδια και στο τέλος προβλήθηκαν βίντεο με μαρτυρίες εκπαιδευομένων και με στιγμιότυπα από τη φετινή σχολική χρονιά. Ακολούθησε η απονομή των απολυτηρίων στους εκπαιδευόμενους του Β’ Κύκλου. Τέλος, χορέψαμε όλοι μαζί υπό τους ήχους της παραδοσιακής ορχήστρας «Τα Αηδόνια», την οποία ευχαριστούμε θερμά.  Την εκδήλωσή μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας κ. Σωτήρης Βόσδου, η Αντιδήμαρχος Παιδείας Φλώρινας κ. Φουδούλη Σοφία, η Αντιδήμαρχος Παιδείας Αμυνταίου κ. Γυρίκη Ελένη, ο Πρόεδρος της Τοπικής κοινότητας κ. Κώστας Ρόζας και ο Πρόεδρος του Εμπορικού Επιμελητηρίου κ. Σάββας Σαπαλίδης, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά.

Ευχόμαστε θερμά συγχαρητήρια στους απόφοιτους και καλή συνέχεια στη ζωή τους!