You are currently viewing Επίσκεψη στην εικαστική έκθεση «Γάλα από δάκρυα» της κ. Καρούλια Κατερίνας στο Αμύνταιο

Την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019 οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτές του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας στο Αμύνταιο επισκέφτηκαν την εικαστική εγκατάσταση «Γάλα από δάκρυα» της Κατερίνας Καρούλια που βρίσκεται στον χώρο της Στέγης Γραμμάτων και Τεχνών Αμυνταίου. Με τη συνδρομή της κ. Κοσμοπούλου Αρετής οι εκπαιδευόμενοι αλληλεπίδρασαν με τον χώρο, προβληματίστηκαν για τους συμβολισμούς των εκθεμάτων και ενημερώθηκαν για τα στάδια σύλληψης και υλοποίησης των έργων Τέχνης. Η παραπάνω επίσκεψη συνδυάστηκε τους στόχους του Πολιτισμικού Γραμματισμού που διδάσκεται στο Σχολείο μας.