You are currently viewing Υποδοχή εκπαιδευομένων Α΄ Κύκλου στη Φλώρινα και στο Αμύνταιο

Υποδοχή εκπαιδευομένων Α΄ Κύκλου στη Φλώρινα και στο Αμύνταιο

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Φλώρινας υποδέχθηκε τους εκπαιδευόμενους του A’ Κύκλου για τη φετινή σχολική χρονιά 2022-2023 στην Έδρα (τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου) και στο Παράρτημα Αμυνταίου (την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου). Οι εκπαιδευόμενοι του Β’ Κύκλου υποδέχθηκαν τον Α΄ Κύκλο στο χώρο του σχολείου μέσα σε μια θερμή ατμόσφαιρα και τους μίλησαν για τις εμπειρίες τους από την περσινή σχολική χρονιά.

Παρακολουθήσαμε και ένα βίντεο με φωτογραφίες από τις περσινές δράσεις κι εκδηλώσεις και οι εκπαιδευόμενοι του Β΄ κύκλου χάρισαν στους νέους ένα συμβολικό δωράκι, καθώς και έναν σελιδοδείκτη που έφτιαξαν μόνοι τους, που περιείχε ένα ωραίο απόφθεγμα και μια προσωπική ευχή. Ακολούθησαν κεράσματα που έφτιαξε ο Β’ κύκλος για την ημέρα αυτή.

Ευχόμαστε σε όλους μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!